  • SMM02040C6049FB000
SMM02040C6049FB000
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C6049FB000
HK JDW NO:
878-SMM02040C6049FB000
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 60.4Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C6049FB000
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    60.4Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm