  • SMM02040C5762DB300
SMM02040C5762DB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C5762DB300
HK JDW NO:
878-SMM02040C5762DB300
Package:
MELF, 0204
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 57.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C5762DB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    57.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    SMM0204
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%