  • SMM02040C3400FB000
SMM02040C3400FB000
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C3400FB000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-SMM02040C3400FB000
Package:
MELF, 0204
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C3400FB000
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Supplier Device Package
    Mini MELF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMM0204
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    340Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Width
    1.4mm