  • SMM02040C3093FB300
SMM02040C3093FB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C3093FB300
HK JDW NO:
878-SMM02040C3093FB300
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 309kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C3093FB300
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    309kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%