  • SMM02040C2618FB300
SMM02040C2618FB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C2618FB300
HK JDW NO:
878-SMM02040C2618FB300
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 2.61Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C2618FB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.61Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Military Standard
    Not
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm