  • SMM02040C1879FB300
SMM02040C1879FB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C1879FB300
HK JDW NO:
878-SMM02040C1879FB300
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 18.7Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C1879FB300
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    18.7Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Width
    1.4mm