  • SMM02040C1009FB300
SMM02040C1009FB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040C1009FB300
HK JDW NO:
878-SMM02040C1009FB300
Description:
FIXED RESISTOR SMM0204 Series, Thin Film, 10Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 7935
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040C1009FB300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 13 INCH
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Size Code
    1406
  • Diameter
    1.4mm