  • SMLJ43A-QH
SMLJ43A-QH
advertisement
Manufacturer No:
SMLJ43A-QH
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SMLJ43A-QH
Datasheet:
SMLJ43A-QH
Description:
SMLJ43A-QH datasheet pdf and TVS - Diodes product details from Bourns Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
SMLJ43A-QH
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMLJ
  • Applications
    Automotive
  • Base Part Number
    SMLJ43
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    43.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    69.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    43V