  • SMK432BJ104MM-T
SMK432BJ104MM-T
advertisement
Manufacturer No:
SMK432BJ104MM-T
HK JDW NO:
782-SMK432BJ104MM-T
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
M 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SMK432BJ104MM-T
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm