  • SMF33K3JT
SMF33K3JT
advertisement
Manufacturer No:
SMF33K3JT
HK JDW NO:
792-SMF33K3JT
Package:
4122 (10555 Metric), J-Lead
Datasheet:
SMF33K3JT
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMF, CGS Series, Metal Film, 3.3kOhm, 3W, ±5%, -80°C~280°C
Quantity:
In Stock : 9037
Step5Bar-code shipping tag
SMF33K3JT
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    4122 (10555 Metric), J-Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -80°C~280°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMF, CGS
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.217W 10.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    3W
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Working Voltage
    500V
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm