  • SMDTD04100T200KQ00
SMDTD04100T200KQ00
advertisement
Manufacturer No:
SMDTD04100T200KQ00
HK JDW NO:
864-SMDTD04100T200KQ00
Description:
1μF Film Capacitor 100V-DC POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
SMDTD04100T200KQ00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%