  • SMCJE18CA
SMCJE18CA
advertisement
Manufacturer No:
SMCJE18CA
HK JDW NO:
232-SMCJE18CA
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMC
Step5Bar-code shipping tag
SMCJE18CA
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SMCJE18CA.
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    SMC
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    SMCJE
  • Applications
    Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    1500W (1.5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    51.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V