  • MXPLAD18KP70A
MXPLAD18KP70A
advertisement
Manufacturer No:
MXPLAD18KP70A
HK JDW NO:
523-MXPLAD18KP70A
Datasheet:
MXPLAD18KP70A
Step5Bar-code shipping tag
MXPLAD18KP70A
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    Military, MIL-PRF-19500
  • Pbfree Code
  • Voltage - Breakdown (Min)
    77.8V
  • Power - Peak Pulse
    18000W 18kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    160A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    113V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    70V