  • SMCJ28CAQ-13-F
SMCJ28CAQ-13-F
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ28CAQ-13-F
HK JDW NO:
233-SMCJ28CAQ-13-F
Datasheet:
SMCJ28CAQ-13-F
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR,SMC
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ28CAQ-13-F
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    33A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    45.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    28V