  • SMC10V10-253A2020-TA
SMC10V10-253A2020-TA
advertisement
Manufacturer No:
SMC10V10-253A2020-TA
HK JDW NO:
40-SMC10V10-253A2020-TA
Description:
10MM CARBON/CERMET POTENTIOMETER
Step5Bar-code shipping tag
SMC10V10-253A2020-TA
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
  • Power (Watts)
    0.333W, 1/3W
  • Actuator Diameter
    0.157" (4.00mm)
  • Size - Body
    Round - 0.461" Dia (11.70mm)
  • Resistance (Ohms)
    25k
  • Features
  • Actuator Length
    1.181" (30.00mm)