  • SMBJ90A-M3/5B
SMBJ90A-M3/5B
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ90A-M3/5B
HK JDW NO:
884-SMBJ90A-M3/5B
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ90A-M3/5B
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ90A-M3/5B
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    DO-214AA (SMBJ)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TransZorb®
  • Published
    2017
  • Part Status
    Active
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    100V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    146V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    90V