  • SMAJ33CAQ-13-F
SMAJ33CAQ-13-F
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ33CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-SMAJ33CAQ-13-F
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ33CAQ-13-F
Description:
Quantity:
In Stock : 100
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ33CAQ-13-F
    Select All
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.7V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    7.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    53.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    33V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    33V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    400W
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ