  • SMAJ7.5CA-13-F
SMAJ7.5CA-13-F
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ7.5CA-13-F
HK JDW NO:
233-SMAJ7.5CA-13-F
Datasheet:
SMAJ7.5CA-13-F
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMA
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ7.5CA-13-F
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Power Rating
    400W
  • Voltage - Rated DC
    7.5V
  • Max Power Dissipation
    400W
    40
  • Base Part Number
    SMAJ7.5
  • Working Voltage
    7.5V
  • Power Dissipation
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    31A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    12.9V
  • Clamping Voltage
    12.9V
  • Peak Pulse Current
    3.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    7.5V
  • Max Surge Current
    40A
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    8.33V
  • Reverse Breakdown Voltage
    8.33V
  • Max Breakdown Voltage
    9.21V
  • Height
    2.3mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    2.92mm