  • SMAJ33CA-13-F
SMAJ33CA-13-F
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ33CA-13-F
HK JDW NO:
233-SMAJ33CA-13-F
Datasheet:
SMAJ33CA-13-F
Description:
TVS DIODE 33V 53.3V SMA
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ33CA-13-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Power Rating
    400W
  • Voltage - Rated DC
    33V
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    SMAJ33
  • Working Voltage
    33V
  • Leakage Current
    5μA
  • Element Configuration
    Single
  • Power Dissipation
    400W
  • Power Line Protection
    No
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    7.5A
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    53.3V
  • Clamping Voltage
    53.3V
  • Peak Pulse Current
    7.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    33V
  • Max Surge Current
    40A
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Bidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    36.7V
  • Reverse Breakdown Voltage
    36.7V
  • Max Breakdown Voltage
    40.6V
  • Height
    2.1mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    2.92mm