  • SMAJ150CHR3G
SMAJ150CHR3G
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ150CHR3G
HK JDW NO:
799-SMAJ150CHR3G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 8401
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ150CHR3G
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1.1A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    266V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    150V