  • MXSMCJLCE60A
MXSMCJLCE60A
advertisement
Manufacturer No:
MXSMCJLCE60A
HK JDW NO:
523-MXSMCJLCE60A
Datasheet:
MXSMCJLCE60A
Step5Bar-code shipping tag
MXSMCJLCE60A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Terminal Form
    C BEND
  • Number of Elements
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    66.7V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    96.8V
  • Peak Pulse Current
    15.5A
  • Reverse Standoff Voltage
    60V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    70.2V
  • Capacitance @ Frequency
    90pF @ 1MHz