  • SM4F43A-TP
SM4F43A-TP
advertisement
Manufacturer No:
SM4F43A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
HK JDW NO:
543-SM4F43A-TP
Package:
SOD-123F
Datasheet:
SM4F43A-TP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM4F43A-TP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    47.8V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    5.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    69.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    43V