  • SLP822M080H9P3
SLP822M080H9P3
advertisement
Manufacturer No:
SLP822M080H9P3
HK JDW NO:
192-SLP822M080H9P3
Datasheet:
SLP822M080H9P3
Description:
SLP0712TE (750W) 8200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.2A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 2297
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SLP822M080H9P3
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    SLP0712TE (750W)
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    8200μF
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    4.2A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.2A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.25A @ 20kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    50mm
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm