  • SLP332M080H3P3
SLP332M080H3P3
advertisement
Manufacturer No:
SLP332M080H3P3
HK JDW NO:
192-SLP332M080H3P3
Datasheet:
SLP332M080H3P3
Description:
SLP0712TE (750W) 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.6A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
SLP332M080H3P3
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    SLP0712TE (750W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    101mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.54143mA
  • Ripple Current
    2.6A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.6A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.25A @ 20kHz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm