  • SLF12565T-330M2R8-PF
SLF12565T-330M2R8-PF
advertisement
Manufacturer No:
SLF12565T-330M2R8-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SLF12565T-330M2R8-PF
Package:
Nonstandard
Description:
INDUCTOR SHIELD PWR 33UH 12565
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLF12565T-330M2R8-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    SLF
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.8mm
  • Current Rating
    3.4A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    48.7mOhm Max
  • Max DC Current
    3.4A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    2.8A
  • Case/Size Code
    4949
  • DC Current
    3.4A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    6.5024mm
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.85mm