  • SLF12565T-150M4R2-PF
SLF12565T-150M4R2-PF
advertisement
Manufacturer No:
SLF12565T-150M4R2-PF
HK JDW NO:
769-SLF12565T-150M4R2-PF
Description:
INDUCTOR SHIELD PWR 15UH 12565
Step5Bar-code shipping tag
SLF12565T-150M4R2-PF
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Published
    2005
  • Series
    SLF
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    12.8mm
  • Current Rating
    4.4A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    28.4mOhm Max
  • Max DC Current
    4.4A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    4.2A
  • Case/Size Code
    4949
  • DC Current
    4.4A
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    6.5024mm
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.85mm