  • SK-GEN4-32DT-PI
SK-GEN4-32DT-PI
advertisement
Manufacturer No:
SK-GEN4-32DT-PI
Manufacturer:
4D Systems Pty Ltd
HK JDW NO:
3-SK-GEN4-32DT-PI
Package:
Datasheet:
SK-GEN4-32DT-PI
Description:
DISPLAY LCD TFT 3.2" 240X320
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SK-GEN4-32DT-PI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Published
    2015
  • Series
    gen4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Interface
    I2C, SPI, TTL
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    48.60mm W x 64.80mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Touchscreen
    Resistive
  • Dot Pixels
    240 x 320
  • Diagonal Screen Size
    3.2 81.28mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.20mm Wx0.20mm H