  • SIT9120AI-2CF-25S50.000000Y
SIT9120AI-2CF-25S50.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT9120AI-2CF-25S50.000000Y
Manufacturer:
SiTime Corporation
HK JDW NO:
707-SIT9120AI-2CF-25S50.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT9120AI-2CF-25S50.000000Y
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Pbfree Code
    icon-pbfree yes
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency Stability
    10%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.75V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.25V
  • Oscillator Type
    LVDS
  • Output Load
    100 OHM