  • SIT1552AI-JE-DCC-32.768E
SIT1552AI-JE-DCC-32.768E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1552AI-JE-DCC-32.768E
HK JDW NO:
707-SIT1552AI-JE-DCC-32.768E
Package:
4-UFBGA, CSPBGA
Description:
Quantity:
In Stock : 51531
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SIT1552AI-JE-DCC-32.768E
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-UFBGA, CSPBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SiT1552
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.54mmx0.84mm
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    TCXO
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    TR
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    1.5V~3.63V
  • Frequency
    32.768kHz
  • Frequency Stability
    ±5ppm
  • Physical Dimension
    1.54mm x 0.84mm x 0.6mm
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Max Supply Current
    1.52μA
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm