  • SIT9001AI-23-33E4-5.64800T
SIT9001AI-23-33E4-5.64800T
advertisement
Manufacturer No:
SIT9001AI-23-33E4-5.64800T
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT9001AI-23-33E4-5.64800T
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT9001AI-23-33E4-5.64800T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT9001
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    5.648MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    27mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    5.648MHz
  • Rise Time-Max
    1.5ns
  • Fall Time-Max
    1.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm