  • SIT8920AML31-18N-16.000000Y
SIT8920AML31-18N-16.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT8920AML31-18N-16.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT8920AML31-18N-16.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT8920AML31-18N-16.000000Y
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT8920
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Pbfree Code
    yes
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    ALSO COMPATIBLE WITH LVTTL OUTPUT; TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Current - Supply (Max)
    4mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Rise Time-Max
    2.5ns
  • Fall Time-Max
    2.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm