  • SIT8208AI-G2-18S-20.000000X
SIT8208AI-G2-18S-20.000000X
advertisement
Manufacturer No:
SIT8208AI-G2-18S-20.000000X
HK JDW NO:
707-SIT8208AI-G2-18S-20.000000X
Step5Bar-code shipping tag
SIT8208AI-G2-18S-20.000000X
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SiT8208
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.094W 2.70mmx2.40mm
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; ALSO COMPATIBLE WITH LVTTL OUTPUT; TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    31mA
  • Physical Dimension
    2.7mm x 2.4mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm