  • SIT8208AI-31-25E-25.000000T
SIT8208AI-31-25E-25.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT8208AI-31-25E-25.000000T
HK JDW NO:
707-SIT8208AI-31-25E-25.000000T
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
SIT8208AI-31-25E-25.000000T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT8208
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
    yes
  • Part Status
    Active
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    33mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm