  • SIT8208AI-22-18S-25.000000
SIT8208AI-22-18S-25.000000
advertisement
Manufacturer No:
SIT8208AI-22-18S-25.000000
HK JDW NO:
707-SIT8208AI-22-18S-25.000000
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
SIT8208AI-22-18S-25.000000
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT8208
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    31mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm