  • SIT5711AICQX-33N-20.000000F
SIT5711AICQX-33N-20.000000F
advertisement
Manufacturer No:
SIT5711AICQX-33N-20.000000F
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT5711AICQX-33N-20.000000F
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT5711AICQX-33N-20.000000F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SiT5711A
  • Size / Dimension
    0.787Lx0.512W 20.00mmx13.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    OCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±8ppb
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Height Seated (Max)
    0.268 6.80mm