  • SIT3808AI-2F-33EB-10.000000Y
SIT3808AI-2F-33EB-10.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT3808AI-2F-33EB-10.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT3808AI-2F-33EB-10.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT3808AI-2F-33EB-10.000000Y
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    10 ppm
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Max Supply Current
    33mA
  • Output Load
    15 pF
  • Linearity
    1%
  • Control Voltage-Max
    3.2V
  • Control Voltage-Min
    0.1V