  • SIT1618BE-72-33E-8.000000D
SIT1618BE-72-33E-8.000000D
advertisement
Manufacturer No:
SIT1618BE-72-33E-8.000000D
HK JDW NO:
707-SIT1618BE-72-33E-8.000000D
Step5Bar-code shipping tag
SIT1618BE-72-33E-8.000000D
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT1618
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.7mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    8MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm