  • SIT1618AA-72-33E-8.000000D
SIT1618AA-72-33E-8.000000D
advertisement
Manufacturer No:
SIT1618AA-72-33E-8.000000D
HK JDW NO:
707-SIT1618AA-72-33E-8.000000D
Step5Bar-code shipping tag
SIT1618AA-72-33E-8.000000D
    Select All
  • Mount
    Standard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT1618
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.7mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    8MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm