  • SIT1602BC-83-28N-48.000000X
SIT1602BC-83-28N-48.000000X
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-83-28N-48.000000X
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-83-28N-48.000000X
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-83-28N-48.000000X
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    HCMOS OUTPUT ALSO AVAILABLE
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    48MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm