  • SIT1602BC-72-18S-6.000000G
SIT1602BC-72-18S-6.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-72-18S-6.000000G
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-72-18S-6.000000G
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-72-18S-6.000000G
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; HCMOS OUTPUT ALSO AVAILABLE
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    6MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    6MHz
  • Rise Time-Max
    2.5ns
  • Fall Time-Max
    2.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm