  • SIT1602BC-32-30N-25.000000X
SIT1602BC-32-30N-25.000000X
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-32-30N-25.000000X
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-32-30N-25.000000X
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-32-30N-25.000000X
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Additional Feature
    HCMOS OUTPUT ALSO AVAILABLE
  • Voltage - Supply
    3V
  • Supply Voltage
    3V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm