  • SIT1602BC-32-25E-66.000000Y
SIT1602BC-32-25E-66.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602BC-32-25E-66.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT1602BC-32-25E-66.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602BC-32-25E-66.000000Y
    Select All
  • Max Supply Current
    4.2mA
  • Height
    812.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    66MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    66MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%