  • SIT1602AI-72-18S-25.000000E
SIT1602AI-72-18S-25.000000E
advertisement
Manufacturer No:
SIT1602AI-72-18S-25.000000E
HK JDW NO:
707-SIT1602AI-72-18S-25.000000E
Step5Bar-code shipping tag
SIT1602AI-72-18S-25.000000E
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SiT1602
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e4
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; HCMOS OUTPUT ALSO AVAILABLE; TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    3.9mA
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Rise Time-Max
    2.5ns
  • Fall Time-Max
    2.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height
    812.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm