  • SFR25H0002153FR500
SFR25H0002153FR500
advertisement
Manufacturer No:
SFR25H0002153FR500
HK JDW NO:
886-SFR25H0002153FR500
Description:
FIXED RESISTOR, 215kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
SFR25H0002153FR500
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    215kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.58 mm