  • SFR2500003309JA500
SFR2500003309JA500
advertisement
Manufacturer No:
SFR2500003309JA500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SFR2500003309JA500
Package:
Conformal
Description:
FIXED RESISTOR, 33Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
SFR2500003309JA500
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Conformal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Lead Length
    26mm
  • Lead Diameter
    580 μm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7.5mm