  • SFR2500001432FA500
SFR2500001432FA500
advertisement
Manufacturer No:
SFR2500001432FA500
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-SFR2500001432FA500
Package:
Axial
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 14.3kOhm, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
SFR2500001432FA500
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    SFR25
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    14.3kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Diameter
    2.5mm