  • SFR10EZPF1800
SFR10EZPF1800
advertisement
Manufacturer No:
SFR10EZPF1800
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-SFR10EZPF1800
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SFR10EZPF1800
Description:
SFR Series, Thick Film, 180Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4403
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFR10EZPF1800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SFR
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm