  • SFR01MZPJ510
SFR01MZPJ510
advertisement
Manufacturer No:
SFR01MZPJ510
HK JDW NO:
687-SFR01MZPJ510
Datasheet:
SFR01MZPJ510
Description:
FIXED RESISTOR SFR Series, Thick Film, 51Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 20786
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SFR01MZPJ510
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm