  • SER2013-402MLB
SER2013-402MLB
advertisement
Manufacturer No:
SER2013-402MLB
HK JDW NO:
3194-SER2013-402MLB
Package:
Datasheet:
SER2013-402MLB
Step5Bar-code shipping tag
SER2013-402MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2004
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    4 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    30A
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    20A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.7mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    4 µH
  • RMS Current (Irms)
    30A
  • Height
    12.95mm
  • Length
    19.69mm
  • Width
    19.55mm