  • SER1410-152MED
SER1410-152MED
advertisement
Manufacturer No:
SER1410-152MED
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-SER1410-152MED
Quantity:
In Stock : 14
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SER1410-152MED
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 17 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Plastic, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    1.5 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    39A
  • Frequency - Self Resonant
    53MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    6047
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    990mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    1.5 µH
  • Height
    10.56mm
  • Length
    15.24mm
  • Width
    12mm